Aktualita

Pokud máte zájem vystavovat své výrobky na tomto serveru, kontaktujte nás prosím pomocí:
kontaktního formuláře

Přejeme Vám tvořivou náladu.

Zveřejněno: 25.11.2011
Tao čajovna - Česká Lípa

Vážení návštěvníci,

rádi Vám oznamujeme, že jsme převzali čajový ateliér, nebo chcete-li čajovnu v České Lípě, kterou budeme i nadále provozovat pod jménem "Tao čajovna". Protože čajová kultura má velmi blízko k umění a umění nás baví, pokusíme se v příštích letech skloubit tyto dvě aktivity (HUMANY i Taočajovnu) a uvidíme co z toho vznikne. Držte nám proto palce, rádi se s Vámi všemi setkáme nad miskou nějakého lahodného čaje.

Někteří z Vás možná vědí, že čajovna v České Lípě existuje již velmi dlouho, konkrétně od roku 1996. V jistém období dokonce šlo o velmi známý podnik, a to nejen v České Lípě a přilehlém okolí - denně slýchám: "Já jsem sem chodil ještě za Brambora...". Je to divné, v České Lípě se pohybuju již 3. rokem, ale "Brambora" jsem ještě nepotkal. Prý žije na vodním hradě a dělá tam kastelána, kdo ví.

Sběh posledních let dovedl čajovnu na dno a mě přišlo, že je to ohromná škoda. Tohle město potřebuje čajovnu! Sám jsem čajovým pijákem již skoro 10 let a ať chci, nebo nechci, vděčím za to generaci našich rodičů, kteří mají na svědomí revoluci, která nám dala jistou svobodu podnikání. Díky  svobodě  podnikání pak podle mého páni Milci - zakladatelé Dobrých čajoven a několik dalších osob ukázali lidem jáký může být čaj a co vše se k tomu váže, začali vlastně budovat čajovou kulturu v čajovnách v naší krásné zemi. Nechtěl bych tyto zásluhy přisuzovat jen jim, ale věřím, že právě díky takovým myšlenkám došlo u široké veřejnosti k uvědomění, o čem že to vlastně pití čaje je.

A o čem vlastně je? O klidu, o přemýšlení? Je to životní styl? Je pití čaje společenskou záležitostí, nebo je to dokonce umění? Pro každého je to asi individuální. Pro mě je to nejen o relaxaci, ale baví mě to i technicky - různé chutě, způsoby přípravy.. na čaji mě baví prostě všechno! I lidi, které díky čaji potkávám. A to je jeden z důvodů, proč jsme se s Terezkou rozhodli restartovat Tao čajovnu. Chceme, aby bylo lidi měli možnost ochutnat skvělé čaje, aby měli místo kam zajdou relaxovat - ne uřvanou hospodu, ale místo kde si mohou číst knihu. Místo, kde se schází mladí i staří lidé a přitom tam není alkohol, ale zdravé pití. Místo kde se mohou konat různé drobné společenské události - přednášky, workshopy, semináře, koncerty atd. v České Lípě. Místo, kde se lidé potkávají, seznamují a stávají přátelé. Místo kde se lidé mění, kde rostou a stávají se rozumnějšími. Nad miskou čaje se zkrátka děje mnoho věcí, které si často ani neuvědomujeme. Místo, kde vždy panuje klidná a dobrá nálada...

Tao čajovna je vlastně jen malá budova, celá ze dřeva, vlastně  takový velký altánek. Leží uprostřed obrovské a krásné zahrady s ohromným potenciálem. A to vše přímo v centru města. Dohromady je to kouzelné místo, zcela jiný svět, kam můžete zajít  na chvíli vydechnout a zapomenout na hluk a frmol všedního dne. Na pití čaje je přece vždy vhodná doba, věřte mi! Tak nám držte palce, ať se nám daří žít náš sen, ať Vám můžeme dávat to nejlepší co umíme....

Všem přeji pěkný den a dobrý čaj.                                                                                                                                                                                                                                             Pavel K.


Autor: admin

Diskuze k článku:Zde můžete přidat komentář:


Vaše jméno: *
Váš e-mail: (nezobrazuje se) *Názor: *


Ochrana proti spamu - Do políčka napište číslici ŠEST : ** Takto označené údaje jsou povinné.


Created by obsah.info, 2011